Jag känner mig lyckligt lottad. Inte många som har det jag har…….
En gubbe sen 53 år tillbaka ( en gammal bild, han har gått ner 30kg sen den här bilden togs) 3 döttrar
, 6 barnbarn
och ännu så länge 1 barnbarnsbarn. ( Även detta en gammal bild, det är2,5år sedan denna togs).
Min gubbe är som jag pensionär, så vi rår om våra dagar och gör precis det vi vill. Dom 3 döttrarna är gifta och arbetar jättemycket. ( äldsta har dock varit sjukskriven hela året, men hon längtar att få komma tillbaka till arbetslive och att bli frisk nån gång. ) Även mina barnbarn arbetar, Ja Dejan och Oliwer har ännu inget fast jobb. ( Dejan går ju fortfarande på utbildning till elektriker och Oliwer går på Fordon. Han ska bli lastbilschaufför som sin far och farfar). Sen har vi då lilla Lyckopillret, Guldklimpen, Diamanten, och Glädjespridaren Molly ( Peter och Felicias dotter) Hon bara ÄR ännu så länge.
Nike är för tillfället hemma, för Pingis jobbar fm och då blir Nike lämnad många timmar själv. Vi ( Pingis, Mogge, Gunnar och jag) har delad vårdnad om henne.
Hon är såååå söt min lilla ”köttbulle!”. En liten Julhälsning till er alla från Nike ❤
Nu hoppas vi att detta året snart är slut och att vi går in i 2020. Det nya året måste bara bli bättre, kan väl knappast bli annat än bra, för 2019 var ett år vi alla i familjen vill och kan (förhoppningsvis) glömma.
Puss och klem
Ni vet från vem.
Kommentera